Rok 2014

Loňský rok byl pro naši jednotku plný velkých změn. Začněme ale pěkně od začátku.

V zimní pauze jsme  udělali s každým z nás podrobný rozhovor, který vycházel pravidelně každé pondělí na našem webu. Jen pro informaci – každé pondělí po dobu vydávání tohoto desetidílného dokumentu šplhala návštěva vysoko přes 100 lidí. Jubilejním desátým dílem byl bonus v podobě našeho starosty, který si můžete přečíst zde. Jen pro připomínku tento díl si vynutili čtenáři sami.

Zhruba v březnu jsme konečně dostali novou podobu ve formě nových hasičských dresů. Dresy jsou v zelené barvě, na hrudi mají znak Boskovštejna a designově jsou podobné dresům našeho hokejového klubu.

V dubnu loňského roku jsme ve spolupráci s místním hokejovým klubem HC Vlci Boskovštejn zorganizovali první ročník turnaje v malé kopané. Zúčastněno bylo 6 mužstev, z toho dvě byly tvořeny místními hasiči. Turnaj po vyrovnaném finále nakonec ovládla Benfica z Jevišovic, na druhém místě se umístili Pavlice a na třetím Boskovštejn A. Čtvrté místo obsadili kluci z Biskupic, páté místo Alkostav, a poslední příčka patřila Boskovštejnu B. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen David Novotný a nejlepším brankářem se stal Petr Dohnal. Letošní, druhý ročník, se bude konat 4.4.2015. Určitě se budeme těšit, že se minimálně ve stejném složení znovu setkáme! Zde si můžete prohlédnout fotky z této akce.

Již o měsíc později se na Boskovštejně konala velká sláva. Po dlouhých jednáních a následné rekonstrukci domu čp. 86 jsme se mohli konečně přestěhovat do větších prostorů. Naše nové sídlo se skládá ze 3 místností, které slouží jako zasedací místnost, ve které můžeme využít počítače, či televize, dále  sklad a parkování pro naše auto. Během příštích let by měl tento dům posloužit jako zázemí pro obchod, či hospodu, ostatně proslov pana starosty na otevírání si můžete poslechnout tady. V současné době ještě probíhají poslední stěhování a maličkosti, které by měly být do začátku sezony ukončené. Navíc jsme tento slavnostní den spojili s dětským dnem a děti si mohli prohlédnout hasičskou výstroj a výzbroj, nebo si vyzkoušet držet proudnici při hasičském útoku. Během cesty od nové hasičárny k našemu tréninkovému hřišti jsme si pro místní děti připravili různé soutěže od poznávání písniček z pohádek až po odborný výklad a následující přezkoušení z hasičského oboru. Tento den se nadmíru vydařil a se starou hasičárnou jsme se patřičně rozloučili. Ta nyní slouží jako místnost pro OÚ. 

Sezona nezačala příliš vydařeně. Již klasicky jsme v květnu navštívili Okrskovou soutěž v Blížkovicích. Po Okrskové soutěži jsme se poprvé podívali na Obvodovou soutěž, po požárním útoku jsme ještě drželi čtvrtou postupovou pozici do Okresu, bohužel štafeta již třetím rokem není naše silná stránka a znovu se to podepsalo na našem celkovém výkonu. Každopádně to bereme jako zkušenost a pokud bude možnost, letošní rok  se zřejmě znovu zúčastníme.

V červnu jsme se vydali do nedalekého Prokopova na PSO. Tyto závody se nám vydařili, avšak na „bednu“ jsme znovu nedosáhli,  i přesto, že jsme zaběhli historicky náš nejlepší čas (19,25s) Skončili jsme celkově pátí.

Celá sezona byla z našeho pohledu vcelku vydařená. Nejlepšího umístění jsme dosáhli na Lesné, při závodu „patnáctek“ kde jsme skončili na druhém místě. 

O týden později jsme byli v celkem hojném počtu pomáhat při povodních ve Střelicích. 

Za celou aktivitu naše sboru, jsme byli odměněni pro nás zřejmě největším překvapením a to novou hasičskou stříkačkou, která je v barvách naší obce. ZDE si můžete prohlédnout naši novou mašinu.

8. listopadu jsme zakončili sezonu soutěží o Pohár velitele okrsku č.8. Nebyly to tradiční závody, ale šlo spíš o to, jak sám řekl velitel okrsku, potkat se s ostatními členy SDH našeho okrsku a pobavit se. Celá soutěž se konala v KD Boskovštejn a jednotliví účastníci si to rozdali v páce, přetahování lanem, stolním fotbálku a nakonec v pořadovém cvičení. V prvních třech jmenovaných disciplínách jsme skončili na prvním místě a tak už jsme dopředu věděli, že nás konečně prvenství nemine. To se také podepsalo na poslední disciplíně, kde jsme skončili na 3.tím místě. Celkově jsme jako pořadatelé měli dobrý pocit z klidného průběhu této akce, avšak slabá účast byla zřejmě jedinou skvrnou na jinak vydařené sobotě. Vítězství jsme řádně oslavili, jak se sluší a patří a poprvé v historii konání této akce se pohár dostal do jiného sdružení než Pavlic a Blížkovic. 

Ke konci kalendářního roku jsme uspořádali výroční valnou hromadu, na které jsme přivítali dva zástupce vedení okrsku č. 8 a to starostu – Rudolfa Součka a velitele – Martina Bloudíčka. Rok 2014 byl v neposlední řadě specifický v tom, že se volili zástupci do vedení jednotlivých SDH a okrsků. Nové vedení našeho sboru tak tvoří starosta SDH – Lubomír Machain a nově i velitel SDH – Josef Veverka.

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem členům sboru dobrovolných hasičů v Boskovštejně za jejich aktivní účast, pomoc při téměř všech akcí konaných obcí Boskovštejn (od pálení čarodějnic, dračích lodí, posvícení až po mikulášskou besídku). Také bych rád poděkoval všem členům sportovního týmu, za jejich čas, ochotu a chuť trávit prakticky každý víkend na hasičských soutěžích. 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YT Kanál

Žádné video

Kontakt

Starosta SDH : Lubomír Machain
mob.: 607 120 696

Velitel : Josef Veverka
mob. : 777 676 763

E-mail : sdhboskovstejn@seznam.cz

Kde nás najdete


Zobrazit místo Hasičárna na větší mapě