Na kus řeči s Liborem

Vynutili jste si bonusový díl Na kus řeči, tak tady ho máte! Poslední díl patří našemu panu starostovi :)

Ahoj Libe, představovat Tě asi nemusím, většina Tě bude znát, ale pro ty, kteří Tě neznají, se prosím rychle představ a řekni nám, jak dlouho jsi u hasičů. 

Rychle představ? Libor Nevrkla, 35 let, ženatý, se závazkem :-). U hasičů jsem od roku 1995, tenkrát jsme to měli ještě těžší než dnešní hasiči – to tu nefungovalo opravdu nic.

Co jsi běhal a byl by jsi schopný to zaběhnout i teď?

Běhal jsem jen útok, který bych asi zaběhl i teď, ale je otázkou jak :-). A nedávno jsem běžel i závody s Vámi, a to dokonce na béčkách, aby vás bylo dost. Je pravda, že jsem tenkrát Lubovi, který běžel rozdělovač, moc nepomohl.

Myslíš, že se hasičský sport od doby, co jsi běhal Ty, posunul hodně vpřed? 

Určitě, všechno je takové „profesionálnější“. My to tenkrát brali vyloženě jako zábavu, „osmička mašina“, staré hadice, 15-ti kilový rozdělovač, ale když už jsme vyrazili, tak byla vždycky sranda a to pro nás bylo to hlavní. Když dneska na některých závodech vidím ty atlety v elasťákách, tak si říkám, jestli jsem vůbec dobře… :) ).

Je něco co Ti na tomto sportu nesedí, nebo něco, co by jsi změnil, kdyby jsi měl tu možnost? 

Co mi vadí nejvíc je nerovnost podmínek, která je tady do očí bijící. Vybavení hraje v tomto sportu velice podstatnou roli, a to není dobře. Po dovybavení v posledních letech už jsme alespoň trochu konkurenceschopní, ale stále ty podmínky nejsou rovné. Kdyby to šlo, tak bych určitě běhal závody s jednou mašinou, popř. alespoň s mašinami se stejným výkonem. Tam by se prak projevili přednosti v rychlosti, technice a přesnosti. Ty se bohužel v současnosti díky vybavení mažou.

Jak vnímáš, jako starosta to, že po 8mi leté pauze se hasiči v Boskovštejně znovu dali dohromady a začali běhat?

Vnímám to jako posun, to je jasné. Jako starosta jsem rád, za každou aktivitu, která v obci probíhá. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že hasiči nejsou jenom o běhání na závodech, ale taky o další spoustě práce! Abych byl upřímný, tak tohle mi někdy trochu chybí…

Letošní rok bude plný změn, co vnímáš jako hlavní krok v před? 

Určitě se jako hasiči přestěhujeme, což bude velká změna, ale nevím, jestli to vyloženě nazvat „krokem vpřed“ :) . Každopádně to ale bude dobře, protože ty prostory co jsme měli jsou opravdu nevyhovující. Bude se líp dýchat, tak doufám, že se to projeví na výsledcích!

Co si myslíš o pondělním Na kus řeči s hasičem, věděl jsi o tom, že dojde řada i na Tebe?

Jo tak tady musím jen chválit. Je to sranda, číst rozhovory s lidmi z okolí. Sleduje to spousta lidí a hodně se o nich povídá, což je paráda. Jak jsem již říkal, každá aktivita je dobrá a tohle se vyloženě povedlo! Asi si chtěl i přímo pochvalu, že:)))? Tak tedy oficiální pochvala pro nejmladšího z Josefů Veverků za dobrý nápad, realizaci a vytrvalost:). A jestli jsem věděl, že na mě dojde řada? To ne, tvůrci do hlavy nevidím, ale jsem rád:). Jen malá odbočka – celý tenhle web je dobrý nápad, o čem se nemluví, to jako by nebylo, takže jen tak dál.

Těšíš se na letošní závody? 

Hele, že bych se vyloženě těšil, to nevím, jestli je ta správná formulace:)). Určitě se těšíte vy, to je dobře. A já se jako vždy určitě přijedu párkrát podívat!

Jaké cíle dáš hasičům do další sezony? Vzhledem k nové hasičárně, dresy, doplnění výbavy, to přece nebude jen tak :)  

No to nebude jen tak. Letos chci minimálně jedno umístění na bedně, ale také zvládnutí všeho okolo – pořádání závodů a kvalitní přístup VŠECH! Hlavně si ale závody i partu co máte pořádně úžívejte, postupně těch povinností přibývá a tolik času na zábavu nebude.

Dobře, děkuji moc, pokud máš chuť vzkázat něco čtenářům, máš možnost :)

Čtenářům díky, protože bez čtenářů by žádný web nefungoval. A buďte hasičům z Boskovštejna nakloněni, určitě je čeká velká budoucnost:)). Už letos to přijde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YT Kanál

Žádné video

Kontakt

Starosta SDH : Lubomír Machain
mob.: 607 120 696

Velitel : Josef Veverka
mob. : 777 676 763

E-mail : sdhboskovstejn@seznam.cz

Kde nás najdete


Zobrazit místo Hasičárna na větší mapě