Na kus řeči s hasičem – Bivoj

Zřejmě poslední díl Na kus řeči s hasičem je tu. Devátý v pořadí je Josef Bystrický, který letos začne třetí sezonu v SDH Boskovštejn, prošel mnoho postů ale nakonec zůstal na rozdělovači ;) Rozhovor s Bivojem právě teď na našem webu! :)

 

Ahoj, tak konečně ses dočkal, těšíš se na dnešní rozhovor?

Ahoj, no to víš jsem rád. Na ten rozhovor se těším už od doby, co začalo vycházet  “Na kus řeči“ :)  

Tak nám prosím na začátek pověz pár vět o sobě, co Tvá hasičská minulost, Tvoje škola,…

Bydlel jsem ve Slatině, na základku jsem chodil do Jevišovic, odkud vlastně znám většinu hasičů z Boskovštejna. Po dokončení učňáku jsem se přestěhoval do Hostimi, který je od Boskovštejna asi jen 5 km. Když mi jednoho krásného letního dne napsali hasiči, jestli bych s nimi nejel na závody, tak jsem neváhal a od té doby jsem s vámi zůstal. Největší výhodou je právě to, že bydlím kousek, takže se můžu dostavit prakticky kdykoliv. 

Nelituješ toho, že ses dal k hasičům?

Vůbec ne, už jenom kvůli těm lidem, jak jsem už říkal, znali jsme se sice už ze základky, ale tohle byla možnost se s nimi poznat líp. Navíc hasiče jsem už běhal i ve Slatině, jako malý a ten sport mě hodně baví, když jsou kolem vás přátele se kterými si ten sport užíváte, tak není nic lepšího.

Běháš za Boskovštejn už dva roky, teď to bude další sezona, za tu dobu už máš něco odježděného, na kterých závodech sis to nejvíc užil?

Každý závod je fajn a člověk si užívá vlastně všechny, jsou spíš jen nějaké závody(není jich naštěstí moc), které se úplně nepovedou, jako třeba ve Slupu, nebo tenkrát v Šebkovicích, kde se běžel jen jeden útok. Jinak mě všechny závody s kluky hodně baví a podle nálady soudím, že to baví nás všechny.

Pokud by jsi měl srovnat první a loňskou sezonu, která byla podle Tebe lepší?

Vzhledem k tomu, že loňskou sezonu jsme ustálili tým, tak se mi líbila ta loňská..i těch závodů bylo mnohem víc, celkově byla lepší, ten tým dělá strašně moc, když je pohromadě a je stálý.

Takže to bereš jako krok vpřed?

Určitě, od doby co jsou lidi tak jdeme hodně dopředu ať už výsledkově, tak vybavením. Hlavně starosta nám hodně pomáhá, když vidí že jsme tým a jezdíme na závody, tak není problém za ním přijít, že něco potřebujeme, nebo že se něco stalo. Vždycky nám pomůže, za což mu patří velký dík od celého našeho týmu.

Tak to můžu jedině souhlasit. Taky už jsi běhal skoro každý post, který Tě bavil nejvíc?

Nejvíc mě asi baví rozdělovač,je to takový post u kterého mi připadá, že jsem týmu nejvíce prospěšný, taky už jenom kvůli tomu, že ho nikdo nechce běhat, tak jsem si k němu našel oblibu.. I když jsem s ním taky ze začátku trochu zápasil, ale myslím, že si všechno sedlo a bude to jen lepší.

Co říkáš na změny, které nás čekají? Dresy, hasičárna,…

Dresy jsou parádní, konečně budeme ladit. Hasičárny se nemůžu dočkat až bude hotová, přestěhujeme si věci do většího to je taky další krok dopředu.

Už se těšíš na léto? 

 Léto? To už skoro je, čekám, že každou chvíli někdo napíše „pojďme kluci na trenink“..už je to dlouhý bez toho běhání a závodění..

Jaké cíle si dáváš do další sezony?

Bednu :)   Klidně třetí místo, ale už konečně to prolomit, loni jsme začali běhat dobré časy, ale na bednu to pořád nestačilo, tak doufám že letos to prolomíme.

Výborně, co Ti zůstalo ze závodů, tréninků, nebo nějaké akce z hasičů v hlavě a vždycky si na to rád vzpomeneš?

Určitě na příhody s naším altánem..Třeba když jsem přijeli na závody, složitě ho postavili a pak zjistili, že se běží jen jeden útok a museli jsme ho zase skládat. Nebo v Jamolicích, kde foukal vítr, tak jsme ho všemožně svazovali, aby neuletěl a potom jsme si na těch šňůrách sušili prádlo a nikdo nás nechápal..Prostě kde je altán tak je o zážitky postaráno

Dobře, děkuji za Tvůj čas a pokud máš chuť něco vzkázat čtenářům, tak máš možnost :)

Také děkuji a čtenářům bych chtěl také poděkovat za trpělivost, se kterou tento článek četli a poprosit ať nám fandí a sledují stránky, protože my pro ně nějaký ten pohár letos vyhrajeme! ;)

Výborně, ještě jednou děkuji a přeji mnoho osobních a sportovních úspěchů. 

Jak jsem psal, zřejmě poslední díl Na kus řeči s hasičem a proč zřejmě? Máte možnost hlasovat v anketě o tom, zda uděláme ještě jeden, bonusový a jubilejní desátý díl, ve kterém bychom vyzpovídali našeho starostu, dlouholetého hasiče Libora Nevrklu. Jelikož by se jednalo o poslední díl, máte možnost položit jakoukoliv otázku právě Vy, čtenáři. Pošlete nám svou otázku, na kterou by jste chtěli vědět odpověď na náš e-mail : sdhboskovstejn@seznam.cz, nebo do komentářů pod tento článek a my ji při pondělním rozhovoru starostovi položíme. Tak hlasujte v anketě :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YT Kanál

Žádné video

Kontakt

Starosta SDH : Lubomír Machain
mob.: 607 120 696

Velitel : Josef Veverka
mob. : 777 676 763

E-mail : sdhboskovstejn@seznam.cz

Kde nás najdete


Zobrazit místo Hasičárna na větší mapě